ראשי >> אינדקס עסקים
הכל ענפי המשק
עלבד
מיקום: משואות יצחק
כתובת: משואות יצחק
טלפון: 08-8607222
פקס: 08-8501102
 
חברת עלבד נוסדה בתאריך כ"ז בניסן תשמ"ה, 18.4.1985, לאחר שאסיפת החברים אישרה את רכישת מפעל אפתן בטבריה. לאחר כמעט שנתיים פעילות בטבריה הועבר הייצור לאתר חדש במשואות יצחק והתפתח בקצב מואץ במשך השנים.  
בשנת תשנ"ג (1993) הפכה עלבד לחברה ציבורית הנסחרת בבורסה בת"א. 
נכון להיום הבעלות בחברת עלבד מתחלקת  בין משואות יצחק (כ-60%) ובין הציבור (כ- 40%).  
מזה מספר שנים שחברת עלבד הינה מהיצרניות המובילות בעולם ליצור מגבונים לחים,  כאשר  93% ממחזור החברה הכולל משווק בחו"ל לכ- 40 מדינות ברחבי תבל.

החברה עוסקת בשני תחומי פעילות- מגבונים והגיינה נשית :
החברה מייצרת מגבונים לחים במגוון אריזות ומגוון שימושים. בנוסף החברה מייצרת גם בדים לא ארוגים המשמשים חו"ג עיקרי לייצור מגבונים. יכולת זו הינה ייחודית בעולם ויוצרת יתרון תחרותי. 
חברת עלבד הינה בין יצרניות המגבונים המובילות בעולם ומהבודדות שיש בבעלותה  שלושה אתרי ייצור ביבשות שונות 
עלבד ישראל – בנוסף למטה החברה שממוקם במשואות יצחק מיצרים גם את הבד הלא ארוג שמשמש חומר גלם עיקרי למגבונים. בחברה ארבעה קווי יצור לבדים. בנוסף מספר קוי יצור לעיבוד מגבונים בטכנולוגיות שונות.
במשואות יצחק מועסקים קרוב ל 500 עובדים מישובי האזור.
עלבד גרמניה  Albaad Deutschland GmbH - בשנת 2000 קיבלה החברה החלטה אסטרטגית להפוך לחברה גלובלית.  בעקבות החלטה זו נרכשה חברת F.H.W שבגרמניה כאשר 57%ממוצרי החברה משווקים לשוק הגרמני וכ- 43% בארצות שונות במזרח ומערב אירופה
עלבד ארה"ב  - .Albaad U.S.A. Inc במסגרת האסטרטגיה הוקם ב 2004 מפעל חדש ב N.C  שבארה"ב. מפעל המשווק את מוצרי החברה ברחבי ארה"ב.
כמו כן הוקמה באנגליה ב 2011 חברה - ALBAAD UK LIMITED  שעוסקת בעיקר בשיווק מוצרי החברה בבריטניה ומצויה בבעלות ובשליטה מלאה של החברה. 
את המגבונים מספקת עלבד בעיקר לרשתות קמעוניות בינלאומיות (80% מההכנסות ב-2010), כמו קארפור, טסקו או הרשת הגרמנית לידל, שמשווקות את המוצר תחת המותג הפרטי שלהן. כמו כן החברה מייצרת עבור תאגידים בינלאומיים, כמו קימברלי קלארק או לוריאל, שמשווקים את מוצריה תחת המותג שלהם. חברת שעלבד משווקת מגבונים גם ללקוחות מוסדיים בעולם, כמו בתי חולים ובתי אבות..

תחום פעילות נוסף של החברה הינו מוצרי הגיינה נשית - עלבד FEM -   ייצור ושיווק של טמפונים ותחבושות תחת מותג פרטי , לתחום זה נכנסה עלבד לראשונה בעקבות רכישת חברת רוזתם בשנת 2010  העוסקת ביצור טמפונים. 
במאי 2012 רכשה החברה את חברת הוספיקו בקנטאקי ארה"ב העוסקת ביצור תחבושות הגיניות ותחתוניות הן לשוק ההגינה הנשית והן לשוק המוסדי.
עיקר השיווק של התחום הזה נעשה לשוק הקמעונאי בארה"ב כאשר החברה הינה הספק הבלעדי והמוביל לטמפונים לרשתות כמו וולמארט, טרגט. וולגרין וכו. 
מחזור החברה בשנת 2011 הסתכם ל כ 1.17 מיליארד שקל והחברה ממשיכה לצמוח גם בשנת 2012. בחברה בחמשת אתריה מועסקים בסה"כ כ 1700 עובדים.


|מפת אתר|צהלי|שימושון|
אתר לקיבוץמופעל במערכת קהילהנט רשת חברתית תפעולית לארגונים, אגודות, קיבוצים וישובים
כל הזכויות שמורות לקהילה-נט פתרונות תוכנה בע"מ 2003-2018 (c)